Top - hlava
Top - coJeuNasNoveho

Naši milí zákazníci,

také se Vám stýská? Přestože jsme se mnozí už těšili na prázdniny a vyhlíželi vytoužené volno, teď musíme být převážně doma a moc si to neužíváme.

Nejhorší je, že vůbec netušíme, kdy to skončí. A navíc s jistotou víme, že až to skončí, nám i Vám začne pořádný tanec.

Co s tím můžeme udělat?

Pojďme se co nejvíc chovat, jako by vše běželo "normálně". Ten čas, který jsme díky karanténě získali, využijme naplno. Dotáhněme resty, udělejme si celkový pořádek a přivítejme pak strávníky s plnou parádou.
V našem Magazínu, na našem webu i Facebooku najdete spoustu tipů, jak na to.

A pokud se na to cítíte, pojďte s námi pomáhat tím, co my i Vy umíme nejlépe.

Držte se, my jsme stále s Vámi. Spolu všechno zvládneme.

Eva Feketová a VIStým

BlockBottom445x15
arrowBlue_35x35 Nechte si zkontrolovat program

Využijte jedinečné příležitosti a nechte si zkontrolovat svůj program.

Zkontrolujeme Vám ceny a kalkulace, nastavení skladových karet, hospodaření se stravným a potravinami ... zkrátka všechno a zdarma.

Do skončení stavu nouze Vám dáme vědět, jak jste na tom, a doporučíme případná řešení. Pak už bude jen na Vás, jestli jich využijete.

Máte program Stravné 4 nebo Sklad? Pošlete nám kopii programu.
V programu volba na horní liště Nástroje --> Servisní pomůcky --> Kopie programu --> Vytvořit kopii a odeslat do VIS.
Máte Stravné 5? Ozvěte se nám a my vše vyřešíme za Vás.


delim445x26
arrow27x27 Jak to bude vypadat, až se vrátí strávníci?

Víte, jak ustojíte příval práce, který je třeba zvládnout ve velmi krátké době? Budete řešit odhlášky a přihlášky ručně, zvedat telefony a se strávníky či rodiči jednotlivě upravovat přihlášky dle jejich pokynů a veškerá zodpovědnost půjde za Vámi? Není už čas nechat tuhle starost na strávnících?

Víte, že stačí jen povolit přihlašování v programu, nahrát jídelníček a o víc se  nestarat, protože o přihlašování a odhlašování stravy se postarají Vaši strávníci sami?

Stačí si pořídit Strava.cz. Jediným moudrým rozhodnutím uděláte šťastnou/šťastným sebe, strávníky i jejich rodiče .
Strava.cz dokážeme nyní operativně zavést na dálku již před ukončením nouzového stavu.

Podívejte, co všechno vyřešíte

RIGHT - chci vedet vic

a objednejte si zavedení úplně hned :-)

A pokud to stihnete do konce dubna, máme pro Vás dárek - oblečeme celý Váš tým do krásných barevných zástěr.arrow27x27 Nebojte se návratu strávníků

Možná nám začátek školního roku letos přijde dvakrát, protože ukončení karantény pro školní jídelnu znamená prakticky to samé, co září. Nebudeme sice posouvat kategorie a třídy, ale to nás samo o sobě nezachrání. Už jsme si říkali, že je velmi praktické přihlášky a odhlášky nechat na strávnících a Strava.cz, ale ono je toho přece jen víc. Jak připravit měsíc, jak s předpisy za stravné, jak se zálohami, jídelníčky atd.

Nebojte se, vším Vás provedeme. Už teď najdete  některé návody a postupy v poradně na našem webu, který stále aktualizujeme a doplňujeme. A už teď připravujeme webinář, kde Vás technici zahájením provozu provedou krok za krokem.

Takový webinář Vám ušetří čekání na technika a časově se Vám úplně přizpůsobí. Prostě si ho pustíte, kdekoli a kdykoli chcete. Navíc si ho můžete zastavovat a vracet stále dokola, dokud se Vám podle něj nepodaří vše v programu nastavit. Pokud naše webináře ještě neodebíráte, zajistěte si přístup a buďte připraveni.arrow27x27 Krabičkování – jak může jídelna pomáhat

Proč bychom měli v této době posílat důchodce do supermarketů a ohrožovat tak jejich zdraví? Proč by rodiče, kteří musí chodit do práce, měli objednávat dětem fastfood a tenčit tak již často našponovaný rodinný rozpočet?

Pojďme společně nabídnout všem, kteří projeví zájem, kvalitní a cenově dostupnou stravu. A to buď u výdejního okénka nebo s dobrovolnickým rozvozem.

Jak na to?

Připravili jsme pro Vás kompletní návod, jak v dnešní době vařit a distribuovat jídlo seniorům, učitelům, strávníkům, ale i jejich rodičům a vše především bezpečně a legislativně správně.

Chcete vědět víc?

Zapněte si dnes 26.3. v 10:00 živé vysílání,  kde se dozvíte praktické informace do začátku. Odborníci na hygienu, legislativu, naši technici i vedoucí jídelen, které už krabičkují, jsou připraveni odpovídat na Vaše otázky.
Webinář je možné shlédnout i následně ze záznamu.right-title-pink
Rádce jídelny

Užitečné informace nejen ke krabičkování, ale k celé široké problematice školního stravování najdete nyní na jednom místě - na webu Rádce jídelny.cz.

right-title-pink
Myslete dopředu ...

... a udělejte nyní vše, co nemusíte odkládat. Objednejte čipy na nový školní rok už nyní.
Sami si rozhodnete, kdy je chcete dodat, klidně až srpnu či v září.

Vybírat můžete z nové kolekce. Navíc máme nově i čipy s identifikační technologií Mifare.

Přidali jsme barvičky ale ceny a devítiletou záruku stále držíme.

Nastartujte nový školní rok barevně a hravě   s novými čipy.

RIGHT - Objednat

right-title-pink
Přemýšlíte
o Stravném 5?

Teď je ten nejlepší čas se na to připravit. Naši technici podrobně prozkoumají Vaše data a nastavení Vašeho programu a až poté spolu domluvíme vhodnou strategii přechodu.

Zvolíme pro Vás ideální termín i způsob zaškolení tak, aby všechno proběhlo plynule a hladce.

Stravné 5 je šité na míru právě Vám, našim zákazníkům. Zapracovali jsme do něj naši 29letou zkušenost a k tomu mnoho postřehů a námětů, které od Vás průběžně dostáváme.

Podívejte se, co všechno získáte

RIGHT - chci vedet vic

a pojďme začít s přípravami

right-title-pink
Změny v EET se odkládají, změny
v DPH zřejmě ne

Vláda v pondělí 23.3. jednomyslně schválila pozastavit elektronickou evidenci tržeb (EET) po dobu trvání nouzového stavu a následujících tří měsíců. Tento vládní návrh byl 24.3. projednán a schválen Poslaneckou sněmovnou na mimořádném zasedání. Nyní zákon putuje do Senátu, kde se očekává jeho rychlé schválení.

V praxi to znamená, že pokud by nouzový stav trval do 30.4., pak by se start 3. a 4. vlny EET posunul na 1.8.2020. Do této doby by školní jídelny nemusely žádné změny z titulu EET ve svých provozech aplikovat. 

Novela EET však současně zaváděla také změny některých souvisejících zákonů, zejména v zákoně o dani z přidané hodnoty. Posun účinnosti EET však o souvisejících zákonech vůbec nehovoří.

Vypadá to tak, že změny v zákoně o DPH, které zavádí převod stravovacích služeb z první snížené sazby (15%) do druhé snížené sazby (10%) nemají účinnost posunutou v souladu s EET a je třeba je aplikovat v původním termínu tj. od 1.5.2020.

Stav rychle se měnící legislativy průběžně sledujeme a o případných aktualizacích či změnách Vás budeme informovat na našem webu.
RIGHT - další informace

footer1
Nechcete-li již dostávat náš magazín, můžete se odhlásit zde