Top - hlava
Top - coJeuNasNoveho

Je to neuvěřitelné, ale letos na podzim VISka oslaví 30.narozeniny. Je to samozřejmě důvod k oslavě, ale taky obrovský závazek vůči Vám, našemu zákazníkovi. Děkujeme za Vaši dlouholetou důvěru a jako poděkování Vám nabízíme novinku.

Svých 30 let těžce nasbíraných zkušeností, 30 let práce, 30 let úspěchů ale i přešlapů jsme dnes přetavili do „balíčků“, které Vás nenechají v oblasti školního stravování tápat.

Dnes si bez obav troufneme říci, že víme, jak má správně fungovat informační systém mateřské školy, jaké je ideální řešení pro základní školu, jaká specifika má středoškolské stravování anebo co potřebuje samostatná školní či závodní jídelna.

Proč byste si měli svoji cestu prošlapávat od nuly, když my jsme ji za Vás už tisíckrát prošli?

Do balíčku jsme naskládali vše potřebné – programy, servisní podporu, encyklopedii znalostí i online podpůrné nástroje, a to vždy s ohledem na typ a velikost Vašeho zařízení.

Stačí si vybrat ten správný balíček a budete mít v rukou všechny trumfy. S výběrem Vám samozřejmě rádi pomůžeme.

Eva Feketová a VIStým

BlockBottom445x15
arrowBlue_35x35 Mateřinka – co vlastně potřebuje a co už je přežitek?

Posláním předškolního vzdělávání je rozvíjet osobnost dítěte, jeho individualitu s celkovým citovým postojem vůči ostatním lidem a světu. Dovést dítě k tomu, aby v rozsahu svých osobních předpokladů získalo věku přiměřenou fyzickou, psychickou i sociální zdatnost – základy kompetencí důležitých pro jeho další rozvoj a celoživotní vzdělání.

Cílem každé mateřské školy je, aby se v ní všechny děti cítily dobře a byly spokojené.

Za tím vším se skrývá mnoho práce a úsilí ze strany všech zaměstnanců školky. Aby vše fungovalo, je nutné, aby byly ve školce správně nastavené procesy a všichni pracovníci, pedagogičtí a nepedagogičtí, pochopili, že pokud nebudou fungovat jako tým, nikdy nebude možné dosáhnout svého poslání na sto procent.

Co tedy potřebuje vaše školka, aby mohla plnit své poslání na 100%?

  • Spolehlivou evidenci Matriky s možností tisků různých evidenčních listů,
  • spolehlivé systémy ve školní jídelně od ověřeného dodavatele
  • a pro rodiče přehled o svých dětech a penězích i z pohodlí domova.

O těchto třech bodech je více napsáno webu Rádce jídelny. Přečtěte si článek a ujistěte se, že máte vše potřebné pro plnění svého důležitého úkolu v mateřské škole, svého poslání.

RIGHT - Celý článek


delim445x26
arrow27x27 Matrika VIS – spolehlivá a moderní evidence dětí

Velká část školek eviduje děti v excelových tabulkách nebo dokonce i ručně, v různých sešitech či knihách. Taková evidence je samozřejmě v pořádku. Problém ale nastává, je-li potřeba s daty pracovat, získat z nich výpisy pro různé třídy či vytvořit evidenční listy.

Evidovat matriku je zákonnou povinností každého školského zařízení. Data z matriky od vás může chtít při kontrole ČŠI a také je vaší povinností je dvakrát ročně zasílat Českému statistickému úřadu.

Našim doporučením je Matrika VIS, která odpovídá všem zákonným požadavkům. Je to jednoduchý program s přehlednou a intuitivní pracovní plochou, který zvládne obsloužit opravdu každý. Kromě evidence osob lze přímo z programu tisknout sestavy či posílat e-maily klientům.

Matriku lze rozšířit o další potřebné funkčnosti a také ji jednoduše propojíte se systémem Stravné ve Vaší školní jídelně. Matriku pak můžete mít na počítači v ředitelně a Stravné ve školní jídelně. Získáte tak jednotnou evidenci, díky které budete s daty pracovat jen jednou.

 

Chcete Matriku od VIS? Stačí říct :-)

RIGHT - chci vedet vic

 arrow27x27 OTVÍRÁK - otevře vám nové obzory

Už jste to slyšeli? Rodina VIS má nový přírůstek. Seznamte se.

Nejnovější moderní technologie, propojení s ostatními systémy ve vaší škole, jednoduchá obsluha ... představujeme vám nový přístupový a docházkový systém VIS. OTVÍRÁK.

Spolehlivý, nenáročný a budete-li chtít i bezobslužný. Mysleli jsme na všechno.

Otvírák jsme vám již představili v živém vysílání. Pokud jste ho ještě neviděli, čeká na vás v archivu webinářů.

RIGHT - chci vedet vic

Otvírák je modernější verzí našich původních programů Otvírač a Vrátnice, které používají stovky z vás. Doba jde ale dopředu a my rozhodně "nespíme na vavřínech". Vzali jsme tedy z původních systémů to nejlepší, ještě jsme to zlepšili a doplnili o další skvělé funkce.

Řešíte-li nyní, v době, kdy je vaše škola prázdná, pořízení přístupového a docházkového systému, zarezervujte si čas na předrealizační návštěvu našeho technika, ať vše stihnete včas. Máte-li již zavedené jiné systémy VIS, Otvírák je pro vás jasnou volbou. Budete tak mít své systémy propojené a svou práci budete dělat v jednotné evidenci.

Nyní je nejvhodnějíš čas na objednávku předrealizační návštěvy a zavedení Otvíráku ve vaší škole. Ozvěte se nám a o zbytek se postaráme my.

RIGHT - Objednat

Všechny potřebné informace o našemu nováčkovi, Otvíráku, se dočtete na našich stránkách.

 arrow27x27 Nezmeškejte ani jeden dubnový webinář

12.4. od 8:30 vysíláme dva free webináře, ve kterých vám představíme novinky v programech Stravné a Sklad. Lucka, Eva a David vybrali z novinek to nejzajímavější a ukáží vám, jak vám nové funkce mohou ještě více zjednodušit každodenní práci.

19.4. od 8:30 vás v servisních webinářích naučíme, jak přeceňovat v programu. Servisní technici Lucka a Honza vám v prvním webináři ukáží, jak jednoduše zapsat nové ceny jídel pro jednotlivé kategorie a dotace FKSP do programu. Ve druhém se podívají na přecenění předpisů – školné a zaměří se na jednotlivé položky kalkulací mající vliv na celkovou cenu.

27.4. od 8:30 vysíláme hned tři servisní webináře, které jsou pro všechny výjimečně zdarma. Ukážeme si, jak sami zvládnete upgrade samoinstalací. Naučíte se nainstalovat si nové verze a využívat tak všech novinek a vychytávek, které vám programy VIS přinášejí, a to vše bez nutnosti volání do VISu nebo návštěvy technika.

Všechny webináře vysíláme na www.webinare.visplzen.cz

Zapište si do svého kalendáře termíny těchto webinářů, ať je nezmeškáte. Po odvysílání je samozřejmě uložíme do archivu, odkud si je budete moci kdykoli pustit.

Objednejte si přístup k servisním webinářům a my vás naučíme, jak se stát profíkem v práci s nástroji VIS.

RIGHT - Objednat

 arrow27x27 Vyhrajte Encyklopedii školního stavování

Dnes máte poslední šanci zúčastnit se březnové soutěže o zástěry, nálepky na zem na dodržování rozestupů a roušky.

A jak jsme již dříve slíbili, i na další měsíc vyhlašujeme další soutěž, tentokrát s Encyklopedií školního stravování, kterou tým expertů na školní stravování neustále rozšiřuje o nové informace.

Tato encyklopedie je v podstatě on-line příručka plná odpovědí na vaše dotazy. Najdete zde metodiky a databázi častých dotazů. Vše podložené platnou legislativou, pravidelně kontrolováno a aktualizováno. Encyklopedie školního stravování je místem, kde získáte odpovědi dříve, než se zeptáte. Informace jsou zde roztříděné tematicky a skvěle funguje i vyhledávání.

Aplikace je pro vás dostupná na www.tymexpertu.cz.

Pro tři z vás máme připravené roční předplatné této skvělé aplikace.

Napište nám odpověď na otázku "Co se vám nejvíce líbí na Encyklopedii školního stravování?" Odpovídat můžete do 30.4.2021, poté proběhne losování o roční předplatné.

RIGHT - Soutěž

 right-title-pink
Má vaše školka vše,
co potřebuje?

Každá školka potřebuje něco jiného – a my přesně víme co.

Nechte si od nás zkontrolovat váš provoz a zjistěte, jestli máte vše potřebné. Navíc, budete-li mít vše v pořádku, dostanete od nás krásné dárky pro celou školku.

Rozdáváme reflexní vestičky pro děti, zástěry do jídelny, deštníky a terče pro paní učitelky.

Chci zkontrolovat provoz RIGHT - Objednat

right-title-pink
Máte finanční bilanci pod kontrolou?

Jednou z důležitých disciplín, které musí každý vedoucí a ekonom jídelny znát, je finanční bilance.

Naučte se, jak plnit svůj závazek vůči strávníkům a neporušovat vyhlášku, která strávníkům zaručuje, že dostanou pokrm v určité hodnotě, podle toho, kolik si za něj zaplatí.

Přihlaste se na workshop, na kterém zjistíte, jak finanční bilance opravdu funguje.

Naučíte se zde, jak s finanční bilancí pracovat, a to na konkrétních příkladech z praxe. Osvojíte si zákony a pravidla, které je nutné dodržovat a dostanete od nás komplexní návod, jak mít finanční bilanci pod kontrolou.

Workshopem vás provede náš lektor Zdeněk Král, a to v termínech 31.5.2021 a 22.11.2021.

Workshopy probíhají on-line. To znamená, že se účastníte z pohodlí vaší kanceláře, přes váš počítač.

Počet míst na jednom workshopu je omezen na 10 osob.

S přihláškou proto neotálejte a zajistěte si své místo včas.

RIGHT - Objednat

right-title-pink
Normování se bát nemusíte

Není žádným tajemstvím, že jednou z největších obav vedoucích školních jídelen je normování.

Normování v programu ale není nic složitého a víte-li jak na to, je to hračka.

Proto jsme se rozhodli vás tohoto strašáka zbavit a vypsali jsme hned dva termíny na workshop normování s lektorem Jindrou Bartošem – našim specialistou na normování.

A aby se dostalo na všechny, vypsali jsme hned dva termíny a to 1.6.2021 a 6.10.2021.

Společně s lektorem si vysvětlíte vše, co musíte znát a jaké jsou postupy.

Vysvětlíte si významy základních pojmů a ukážete si, co vše je třeba zkontrolovat před "spuštěním normování".

Jindra se s vámi také podělí o své tipy a triky, abyste normovali efektivně a bez chyb.

Tento workshopy se koná on-line a počet míst je vždy omezen na 10 osob.

Přihaste se a naučte se jednou pro vždy správně normovat.

RIGHT - Objednat

right-title-pink
Prodlužujeme akci
na kurzy VIS

Je zvykem, že za včasné přihlášení poskytujeme slevu 1.000 korun na kurzy Manažerské minimum vedoucí školní jídelny pro začátečníky i pokročilé.

Slevu můžete běžně využít do konce března.

Vzhledem k situaci a taky proto, že letos slavíme 30 let a chceme naši radost sdílet s vámi, prodlužujeme akci do konce května.

Přihlaste se na kurzy, kde získáte návody na to, jak správně řídit svůj tým a svojí práci, skvěle komunikovat, pracovat s problémovými pracovníky či jak říkat ne.

Součástí kurzů jsou i základy ekonomiky ŠJ.

Kurzy Manažerského minima prošly již stovky spokojených vedoucích jídelen, které si v rámci kurzů vyměnily své zkušenosti a zažily nezapomenutelný bezva týden v bezva partě.

Zajistěte si své místo včas.

Manažerské minimum

Manažerské minimum pro pokročilé

right-title-pink
workshopy ASPOS

Doporučení VIS: Víme, kde načerpat jarní dávku energie a inspirace

Zapište si do svého kalendáře datumy 20. a 21. dubna 2021. V tyto dny se potkáme on-line na třetím ročníku praktických workshopů ASPOS. Na organizaci této akce se každoročně podílíme a "půjčujeme" ASPOSu naše specialisty.

Letos na této akci potkáte například zakladatele VISu Vladimíra Bureše, který si vzal za úkol pomoci účastníkům s kalkulacemi v době covidu a jejich obhájením nebo manažerskou komunikací ve školní jídelně.

Dalšími tématy, na které se můžete přihlásit jsou HACCP, sanitace, diety s nutričním terapeutem, sanitační řád či interní audit.

Zkrátka témata, která Vám pomůžou lépe zvládnout jakoukoliv dobu.

Všechny workshopy jsou zaměřeny na praktické procvičování. Díky tomuto konceptu dostanete téma rychle pod kůži a budete schopni ho pak lépe aplikovat v praxi.

Přečtěte si více zde a přihlaste se.

RIGHT - Objednat

block-top

Bezkontaktní řešení VIS - strava, banka, eko

O tomhle triu jste už určitě slyšeli - na našem Facebooku, ve webinářích, zde v Magazínu.

V posledním roce jsme si všichni vyzkoušeli, že tahle zprvu nenápadná trojka, dokáže ušetřit nejedny nervy. V době, kdy se školy zavírají a otevírají jako na běžícím pásu, je nutné mít možnost reagovat na situaci v podstatě okamžitě.

Ujistěte, se, že máte všechny nástroje, díky kterým zvládnete tuto nevyzpytatelnou dobu s grácií, v klidu a hlavně bez starostí. Zrekapitulujte si, zda činnosti, jako je odeslání hromadného e-mailu strávníkům o provozu jídelny, hromadné odhlášení či přihlášení stravy, bezhotovostní výběr peněz, výdej z okénka s přenosným terminálem aj., zvládáte v pohodě anebo jestli cítíte, že to někde zkrátka dře.

Využijte všech benefitů, které vám nabízíme. V dnešní době se bez bezkontaktního řešení už sotva objedete. Mrkněte se na video, ve kterém se dozvíte, co získáte. Řekněte si o toto ideální řešení pro vaši školní jídelnu.

RIGHT - chci vedet vic

block-bottom
footer1
Nechcete-li již dostávat náš magazín, můžete se odhlásit zde