Top - hlava
Top - coJeuNasNoveho

Letošní prázdniny jsou pro školní stravování mimořádně nabité zajímavými událostmi. Věříme, že Vás některá osloví a pomůže načerpat inspiraci na nový školní rok. Ale pozor, nezapomeňte také na dostatek odpočinku. Pokud byste od nás cokoli potřebovali, jsme připraveni Vám pomoci kdykoli po celou dobu prázdnin.

Přejeme Vám  pohodové léto.
Eva Feketová a VIStým

BlockBottom445x15
arrowBlue_35x35 Nastavte si služby přímo na míru

Jak jsme na konci minulého roku slíbili, přinášíme úplně nový pohled na servisní zajištění.

Vy sami si podle svých potřeb a velikosti jídelny vyberete služby a garance přímo na míru. V souvislosti s novou servisní smlouvu navíc zlevňujeme služby!

Jsme přesvědčeni, že prevence je důležitá. Právě proto jsme schopni nabídnout Vám, kteří se na prevenci zaměříte, nižší ceny služeb.

A jak to funguje?
Podíváme se na rozsah a nastavení Vašeho stravovacího systému, zhodnotíme dosavadní čerpání služeb a navrhneme drobná vylepšení, která by Vám měla usnadnit práci. 

Společně s Vámi odhadneme potřebný objem služeb a Vy si určíte, jakou rychlost si přejete pro řešení Vašich požadavků a vyberete si další doplňkové služby, které se Vám líbí.

Po roce pak opět spolu vyhodnotíme, zda jsme vše nastavili správně nebo zda je potřeba něco upravit.


Chci vědět víc
delim445x26
arrow27x27 Vařit pestře a zdravě
nebo plnit spotřební koš?

S námi dokážete obojí a docela jednoduše.

Když budete sestavovat jídelníčky přímo v programu, můžete vybírat téměř z tří tisíc vzorových receptur. Ty si samozřejmě můžete drobně upravit dle Vašich zvyklostí.

Už při sestavování jídelníčku si můžete spočítat odhad spotřebního koše a finanční bilance a v případě potřeby můžete hned pružně reagovat. Program Vám sám doplní alergeny.

Když si jídelníček uložíte, jednoduše jej přenesete do programu Stravné, na internet nebo jej snadno odešlete komukoli e-mailem. Jakákoli úprava se pak snadno promítne na všechna potřebná místa, aniž byste museli všechna opravovat ručně.

Pokud vaříte pro mateřskou i základní školu, jídelníček si připravujete dohromady a jen při tisku volíte, co bude jídelníček obsahovat a jak bude vypadat.

Určitě oceníte také jídelníčkovou nápovědu, která Vás upozorní kdy a v jaké kombinaci jste vybranou recepturu naposledy vařili.

Zapomeňte na starosti se spotřebním košem a získejte více času na důležitou práci.

Chci vědět víc

arrow27x27 Zákon o registru smluv - pozor na sankce

Již téměř rok platí zákon 340/2015 Sb. nazývaný zákon o registru smluv. Týká se všech příspěvkových organizací kromě organizací zřízených malými obcemi, takže se nějak dotkne velké části školních jídelen. Netýká se jídelen soukromých a církevních.

Od 1.7.2017 vstupují v platnost dvě zásadní sankce

  • smlouva nabývá účinnosti až datem zveřejnění
  • smlouva, která nebyla zveřejněna ani do 3 měsíců od uzavření, je od počátku neplatná

Zveřejnění smluv, které máte uzavřeny s námi, zajistíme podle všech pravidel za Vás.

Dejte však pozor na ostatní smlouvy, například na dodávky technologií - nákup konvektomatu nebo multifunkční pánve - a  rámcové smlouvy na dodávky potravin, čisticích prostředků, atd.

Chci vědět víc

arrow27x27 Všechny školy budou mít datové schránky

Od července 2017 zřídí ministerstvo vnitra ve spolupráci s ministerstvem školství datové schránky orgánů veřejné moci pro školy a školská zařízení. Tuto povinnost zavádí novela zákona o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů.

U škol a školských zařízení, které již disponují datovou schránkou právnické osoby, dojde k transformaci na typ datové schránky orgánu veřejné moci. Tím nedojde k žádným změnám oproti stávající praxi.

Pokud škola nebo školské zařízení žádnou datovou schránkou dosud nedisponuje, bude jim automaticky zřízena Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy.

Školy a školská zařízení tak nově získají možnost bez omezení komunikovat z datové schránky orgánu veřejné moci se všemi ostatními subjekty s datovou schránkou. Komunikace z tohoto typu datové schránky není pro orgán veřejné moci zpoplatněna.

Zdroj informaceright-title-pink
Tipy na ukončení školního roku

Chystáte se vracet přeplatky?
Čekají Vás posuny kategorií a tříd?

Máme pro Vás postupy, které Vás potřebnými operacemi provedou.

RIGHT - chci vedet vic
right-title-pink
Uděláme všechno, abychom pomohli

Již nyní  vnímáme přetlak na Horké lince a kapacity servisních pracovníků jsou téměř obsazeny na celé léto a první polovinu září.

To samozřejmě neznamená, že Vám v případě potřeby nepomůžeme. Vždy se budeme snažit Vám nabídnout optimální termín, jen to možná nebude tak rychle, jak jste zvyklí v průběhu školního roku.

Věřte, že uděláme všechno pro to, abychom Vám pomohli.

right-title-pink
Teorie a praxe spotřebního koše

Nenechte si ujít zajímavý seminář, který přináší  všechny informace potřebné pro úspěšné dodržování spotřebního koše. V předposledním srpnovém týdnu se můžet přihlásit do Olomouce, Zlína, Prahy, Plzně nebo Českých Budějovic.

RIGHT - další informace

A podívejte se i na další užitečná školení na konci prázdnin.

right-title-pink
Miniseriály
si dají prázdniny

Velmi nás těší, že jste si oblíbili naše elektronické miniseriály. V létě je ale potřeba na chvilku zapomenout na práci a užívat si zasloužené volno.
Proto Vás v létě nebudeme pokoušet a zasílání všech seriálů na prázdniny přerušíme. V září pak plynule navážeme tam, kde jsme přestali.

right-title-pink
Zvyšte svoje šance

Čím vícekrát správně odpovíte ve Velké soutěži VIS, tím vyšší budou Vaše šance získat ve vánočním slosování tablet nebo některou z dalších 49 cen. Soutěž je právě v polovině, tak pojďte zkusit své štěstí právě teď.

RIGHT - Soutěž
right-title-pink
Vyhráli jste?

Finanční norma a koeficient velikosti porce jsou na sobě závislé, poměr mezi nimi by měl vždy odpovídat napříč všemi skupinami strávníků na dané výdejce. Jinak hrozí, že některá skupina jí na úkor jiné.

Pokud jste odpověděli v minulém kole soutěže o tablet stejně, postupujete do vánočního slosování.

Dárkový balíček za květnovou odpověď posíláme paní Markétě Cackové do Opavy. Gratulujeme!

block-top

PS:
Pokud o prázdninách nechcete nebo nemůžete číst pracovní e-maily, a přitom chcete být stále v obraze, máme pro Vás řešení.
Stačí, když budete sledovat náš visácký Facebook. Najdete tam vždy aktuální informace.
Samozřejmě budeme rádi, když se s námi i Vy podělíte o své prázdninové zážitky, ať už vaříte pro letní tábory nebo máte jen tip na nějakou skvělou letní recepturu.

block-bottom
footer1
Nechcete-li již dostávat náš magazín, můžete se odhlásit zde