Top - hlava
Top - coJeuNasNoveho

Dubnový magazín se nese hlavně ve znamení pozvánek, ať už na tradiční pardubickou konferenci Školní stravování, na letní kurzy Manažerského minima pro vedoucí školních jídelen nebo na červnové semináře ASPOS. Kromě informací ale opět nezapomínáme ani na trochu legrace a soutěž.

Příjemnou zábavu přeje Eva Feketová a VIS tým

BlockBottom445x15
arrowBlue_35x35 Komfort pro strávníky i kuchařky
.. a taky legrace

samotný terminál se StránskýmVšechny nové stravovací terminály VIS mají společného jmenovatele: přinášejí komfort pro strávníky i kuchařky a přehledné zobrazení informací pro všechny. Jejich ovládání je naprosto intuitivní - zvládne to malé děcko i důchodce.
Kromě toho si teď na výdeji můžete užít spousty legrace, jeden z předních českých herců zapůjčil svůj hlas výdejnímu terminálu Nero a společně jsme pro vás a vaše strávníky připravili zajímavé hlášky.

Chci vědět víc

Zvuky terminálu lze samozřejmě přepnout na standardní signalizaci. Podívejte se na podrobnější informace o terminálech nové generace.


RIGHT - další informace
delim445x26
arrow27x27 Pomáháme vyjastnit problematiku
dietního stravování v ŠJ

Od 1. 2. 2015 platí nová vyhláška o školním stravování. Těm, kdo poskytují dietní stravu, zamotala hlavu a u odborné veřejnosti vyvolala značné pobouření. Proto MŠMT vydalo metodické doporučení, které některé věci osvětlilo, ale k reálnému zavedení dietního stravování ve školní jídelně v souladu s novelizovanou vyhláškou příliš nepřispělo.

Problematiku dietního stravování bedlivě sledujeme, a proto jsme vás prostřednictvím portálu Jídelny.cz upozornili na nejdůležitější úskalí vydaného doporučení

RIGHT - další informace

Největší potíž je v těchto třech věcech:

  1. Doporučení vůbec neřeší, jak postupovat do doby, než se provedou všechny doporučené kroky dle metodiky. Má jídelna přestat vařit diety? Anebo má porušovat vyhlášku? Náš právník nás ubezpečuje, že pokud dojde ke sporu ohledně poškození strávníka dietní stravou v situaci, kdy jídelna neplní podmínky vyhlášky, pak bude mít jídelna opravdu vážný problém.
  2. Doporučení neřeší, jaká zodpovědnost je na nutričním terapeutovi a jaká na školní jídelně.
  3. Doporučení nijak nepomáhá s vytvořením vnitřního předpisu

Jak z toho ven?

Chci vědět víc

arrow27x27 Vzdělávejte se kvalitně a komplexně

Tradiční letní kurz Manažerského minima Vám určitě může přinést nové poznatky, náměty, inspiraci.  Letos jsme vypsali opět dva termíny a v tuto chvíli zbývá  ještě několik volných míst.

Zákazníkům VIS poskytujeme na tuto formu vzdělávání významné slevy. Tak neváhejte a přihlašte se.

Objednat

right-title-pink
Nenechte si ujít tradiční akci

Jménem Společnosti pro výživu bychom Vás rádi pozvali na Konferenci Školní stravování 2015.
Konference se letos opět vrací do Pardubic a proběhne v termínu 26.- 28.května.
Kromě zajímavých přednášek je na  každý večer připraven pěkný kulturní program, a to divadelní představení ,,Zpívání v dešti" v Pardubickém divadle a  druhý den se můžete těšit na diskotéku.

Podívejte se na program a další podrobnosti o akci a rovnou se přihlašte

RIGHT - další informace

right-title-pink
Hrajte a vyhrávejte

V březnovém kole jarní soutěže jsme se ptali na bylinu, která patří do tradiční velikonoční nádivky. Prakticky všichni jste věděli, že je to kopřiva. Ze spráných odpovědí jsme vylosovali tři výherce, kterým zasíláme kosmetický balíček. Těšit se mohou:

paní Maja Řebíčková z Prahy, paní Beata Javorková z Vendryně a pan Jan Nedvěd z Nového Boru.

Gratulujeme!

A jarní soutěž pokračuje, vyhrajte i Vy balíček pro radost.

 

right-title-pink
Vzdělávejte se operativně

Jednodenní semináře ve Vašem okolí již nejsou žádnou novinkou. Proto určitě už také víte,čím jsou semináře VIS a ASPOS výjimečné. Vždy začínají diskuzí na témata, která si volí účastníci semináře.

Připravte si otázku, která Vás zajímá a přijďte na červnové semináře. Dostanete odpověď lektora a k tomu ještě názory Vašich kolegů a kolegyň z oboru.

Hlavním tématem je tentokrát Účetní kontrola, efektivita a ceny ve školní jídelně, ale Vaše otázka se může týkat jakékoli oblasti řízení školního stravování.

Podívejte se na místa a termíny a přihlaste se již nyní.

RIGHT - Objednat
footer1
Nechcete-li již dostávat náš magazín, můžete se odhlásit zde