Top - hlava
Top - coJeuNasNoveho

Prázdniny jsou tu, než se nadějeme.

My pro Vás připravujeme návody a postupy, které Vás provedou všemi potřebnými kroky. Sledujte náš web, na kterém v následujících dnech najdete důležité informace k ukončení školního roku.

Věříme, že i květnový magazín Vám přinese užitečné tipy pro Vaši práci.

Eva Feketová a VIStým

BlockBottom445x15
arrowBlue_35x35 Vymyslíme Vám školení na míru

Asi nikdo na světě nemůže říci, že ví nebo umí všechno. Stejné je to i s našimi programy.  Ať s nimi pracujete jakkoli dlouho, vždycky se najde něco nového, co se můžete naučit.

A k tomu máte naše servisní konzultanty, kteří Vás naučí všechno, co může Vaši práci zjednodušit, zrychlit, usnadnit.  

Když se podíváme na to, jak pracujete, nabídneme Vám optimální rozsah školení.


Celý článek
delim445x26
arrow27x27 Bezpečí pro žáky, informace pro rodiče

V posledních dvou letech je ve školství často skloňována problematika zajištění větší bezpečnosti pro žáky a studenty. Šance na státní dotace jsou většinou v nedohlednu, a tak plány na zabezpečení zůstávají často u ledu.

My pro Vás ale máme řešení. 
Pořízení přístupového či docházkového systému nemusí být nutně nedosažitelné ani pro menší zařízení s omezeným rozpočtem. A pokud máte náš stravovací systém, máte z poloviny vyhráno.

Chci vědět víc

arrow27x27 Jak se EET dotkne školního stravování?
Které organizace budou do režimu EET zahrnuty?

Zákon o elektronické evidenci tržeb (obsahuje zákon č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb) již vyšel ve Sbírce zákonů a vstoupil tak v platnost. Účinnost pro stravovací a ubytovací služby je stanovena na 1. prosinec 2016.

Bohužel z textu zákona není zcela jasné, zda školní jídelna, která je příspěvkovou organizací a má hlavní a doplňkovou (ekonomickou) činnost, je zahrnuta do evidence tržeb a v jakém rozsahu. Ze znění zákona vyplývají nejasnosti a dotazy.

Obrátili jsme se prostřednictvím Asociace společného stravování, z.s. s dotazem na osobu nejpovolanější, a sice na Ministerstvo financí ČR, které je předkladatelem zákona.

Oficiální reakci MF ČR na náš dotaz již máme k dispozici.

Chci vědět víc

right-title-pink
Za minutu dvanáct

Jste připraveni na konec školního roku? Nezapomněli jste:
* objednat asistenci na ukončení školního roku a vrácení přeplatků?

* objednat technika na kontrolu stravovacího systému?

* objednat kontrolu finanční bilance, spotřebního koše či kalkulace cen?

* objednat technika na nastavení říjnových výkazů?

* objednat karty a čipy?

* přihlásit se na Manažerské minimum?

right-title-pink
Kronika VIS

Vláda Bureš si pozici šéfa s právem rozhodovat, ale i s plnou zodpovědností vyzkoušel již v deváté třídě. K tomu měl vždy po boku "oprsklého" staršího bráchu, který všechno zařídil. Podívejte se, co předcházelo jejich společnému projektu s názvem VIS.

RIGHT - Celý článek
right-title-pink
My slavíme,
vy vyhráváte

Dárkový balíček v dubnovém kole soutěže získala paní Blanka Mošnová z Jičína, která správně odpověděla, že zájmy školních jídelen v celé republice hájí Asociace společného stravování.  Paní Blanka samozřejmě postupuje do finálového slosování o tablet. Tam ale postupují i všichni ostatní soutěžící, kteří odpověděli stejně.

Připomínám., že čím více soutěžních kol se zúčastníte, tím větší bude vaše šance ve finálním slosování. Pojďte tedy opět zvýšit svoji šance výhru.

RIGHT - Soutěž
footer1
Nechcete-li již dostávat náš magazín, můžete se odhlásit zde