Top - hlava
Top - coJeuNasNoveho

Minulý týden proběhla tradiční konference Školní stravování 2017. Kromě vedoucích školních jídelen jsme se v Pardubicích potkali s mnoha zástupci kontrolních orgánů.

Musím říci, že právě tahle setkání mě opravdu potěšila. Mám totiž dojem, že nám všem jde o stejnou věc - vedoucím, dodavatelům stravovacích systémů i kontrolorům jde o zlepšování školního stravování. Ať už jsme mluvili s hygienou či se zástupci ČŠI, věříme, že nechtějí nacházet chyby a že naopak chtějí školním jídelnám opravdu pomáhat.

V tomto magazínu najdete mimo jiné doporučení, na co dát pozor a jak se vyhnout častým chybám. Věřím, že společně najdeme řešení pro každou situaci.

Eva Feketová a VIStým

BlockBottom445x15
arrowBlue_35x35 Jak předat nebo převzít jídelnu

Nastupujete na pozici vedoucí školní jídelny nebo naopak končíte a potřebujete jídelnu předat svojí nástupkyni?

Máme pro Vás praktického průvodce, který Vás předáním jídelny provede tak, abyste na nic nezapomněli a v budoucnu na Vás ze skříně nevypadl nějaký kostlivec.

Napište si o brožuru pro správné předání a převzetí jídelny.

RIGHT - Objednat

Na základě dlouholetých zkušeností navíc doporučujeme každé nastupující vedoucí alespoň krátké úvodní školení s naším technikem. Investice do krátkého školení hned na začátku Vám pomůže vyvarovat se fatálních chyb, které by Vás v budoucnu mohly stát mnohem více.


Objednat
delim445x26
arrow27x27 Efektivní využití programů VIS
- praktický seminář s počítačem

Na letošní srpen pro Vás připravujeme novinku - praktický kurz pro práci s programy VIS.

V týdnu od 21.srpna se můžete v našem školicím středisku v Plzni zúčastnit dvoudenního kurzu pro pokročilé nebo třídenního kurzu pro začátečníky.

Ideální je mít s sebou vlastní notebook s programem, abyste si mohli vše zkoušet na svých datech. Pokud počítač nemáte, po dohodě Vám jej zapůjčíme. Rádi Vám zajistíme také ubytování.

Počet míst je omezen, tak neváhejte a přihlašte se co nejdříve.

Registrace

arrow27x27 Než přijde opravdová kontrola

V minulém školním roce objevili kontroloři ve školních jídelnách přetrvávající nedostatky v plnění spotřebního koše. Dokonce klesl počet jídelen, kterým se daří plnit stanovené limity. Může to souviset i s tím, že jídelny mají často finanční normativy položeny na spodní hranici povolených limitů. Pak logicky nezbývá prostor a prostředky na pestrost a výživové hodnoty pokrmů.

Podívejte se na podrobnosti  ve Výroční správě ČŠI, o kontrolách zařízení školního stravování se píše na stránkách 173 - 181.

Pokud si nejste jisti, že před kontrolami obstojíte, na nic nečekejte a zavolejte nám. Umíme Vám zkontrolovat nastavení spotřebního koše, naučíme Vás sestavovat jídelníček, abyste spotřební koš plnili, pomůžeme správně nastavit kalkulace cen jídel ...

kontaktovat-vis

right-title-pink
Nenechte si ujít!

Máme posledních několik volných míst na srpnový termín Manažerského minima.

Přijeďte načerpat inspiraci a vyměnit si zkušenosti s kolegyněmi z celé republiky.

RIGHT - Objednat
right-title-pink
Vyhrajte si tablet

Soutěž o tablet a dalších 49 cen je v plném proudu. Letošní soutěžní otázky se všechny týkají problematiky hromadného stravování.

Můžete tak nejen vyhrávat, ale zároveň si ověříte svoje vědomosti.

RIGHT - Soutěž
right-title-pink
Gratulujeme!

V minulém kole vyhrála a do slosování soutěže  o tablet a dalších 49 cen postupuje paní Ivana Fišarová z Velké Losenice.

Gratulujeme a posíláme dárkový balíček.

Do slosování postupují samozřejmě všichni, kdo správně odpověděli, že žák základní školy má právo odebrat dotovaný oběd ve  dnech školního vyučování a první den neplánované nepřítomnosti (nemoci).

right-title-pink
Zákaznický zpravodaj

V květnu 2017 jsme rozeslali na všechny školní jídelny tištěný Zákaznický zpravodaj. Je plný praktických  informací, rad  a tipů ke všem oblastem školního stravování - hygiena, spotřební koš, HACCP, kalkulace cen jídel, ekonomika jídelny,  trendy ve školním stravování, řízení školní jídelny ...

Pokud se k Vám Zpravodaj nedostal, napište si o něj a my Vám jej rádi pošleme.

RIGHT-.-kontaktovat-vis
footer1
Nechcete-li již dostávat náš magazín, můžete se odhlásit zde