Top - hlava
Top - coJeuNasNoveho

Vánoce se kvapem blíží a s nimi další náročné období. Nutno říci, že pro  vedoucí školní jídelny je konec roku často náročnější než pro jiné profese. A letos to díky alergenům bude možná ještě těžší.

My ve VIS ale pevně věříme, že všechno v pohodě zvládnete, a jsme připraveni Vám se vším pomoci.

Třeba Vám zlepší náladu naše Vánoční soutěž anebo hoďte na chvilku  všechno za hlavu a  zkuste zase po letech napsat  Ježíškovi :-)

Eva Feketová

BlockBottom445x15
arrowBlue_35x35 Holky ve školní jídelně umí vařit

Pozvali rodiče svých strávníků do jídelny na večeři a vyhráli na celé čáře.

Paní Radmila Macháňová je vedoucí školní jídelny v Polešovicích teprve od letošního února, ale experimentů se nebojí. Od ředitele dostala úkol – připravit nějakou akci pro rodiče. Ale jak? Byla nová a chyběly jí zkušenosti.


Chci vědět víc
delim445x26
arrow27x27 Zkušenosti z praxe k nezaplacení

Ve druhém listopadovém týdnu proběhly ve čtyřech největších českých městech podzimní semináře ASPOS. Všichni účastníci seminář hodnotili jako výborný a lektor si od nich odnesl jedničku s hvězdičkou.

Někteří se semináře  účastní pravidelně, jiní to letos zkusili poprvé. Nové poznatky na seminářích hledají zkušené vedoucí školních jídelen, pro praktické rady chodí ale i ty začínající a dokonce i ti, kdo se o pozici vedoucí jídelny teprve ucházejí.

Důvody pro přihlášení byly i tentokrát různorodé: doporučení ředitele školy, touha získat novou inspiraci a změnit zaběhnuté stereotypy, potřeba naučit se slušně odmítnout obchodního zástupce, snaha ustát vyhraněné situace, zlepšit si vyjednávací pozici s nadřízenými i rodiči...

Společným zájmem většiny pak byla chuť vyměnit si zkušenosti s ostatními účastníky. Po skončení semináře všichni potvrdili, že ...

Chci vědět víc

arrow27x27 Polovinu přístupového systému již máte

V souvislosti s nedávnou tragédií se v poslední době stále více mluví o nutnosti zajistit ve školách dětem bezpečí. Je jasné, že žádný přístupový systém není všemocný, ale jeho využíváním se rizika významně snižují.

Pravda, pořízení takového systému něco stojí, ale pokud v jídelně máte terminálový systém a používáte čipy VIS, máte zpola vyhráno.

Chci vědět víc

Nezapomeňte, že od 13.prosince vstupuje v účinnost Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (EU) č. 1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům, které ukládá povinnost stravovacích provozů uvádět alergeny obsažené v pokrmech.
BlockRightBottom132x7
right-title-pink
Milý Ježíšku!

Vánoce jsou časem pohádek, kouzel a splněných přání. Pohádková je naše listopadová soutěžní otázka a teď je čas na kouzla a vánoční přání.

Zkuste pro jednou zapomenout na realitu všedního dne a pojďme zase chvilku věřit na Ježíška. Představte si, že nic není nemožné a něco si přejte.

Napište Ježíškovi, co byste si pro svoji jídelnu či svůj tým  nejvíce přáli ... a co Vy víte, třeba se nějaký ten zázrak přece jen občas stane...

RIGHT - další informace
right-title-pink
Vánoční soutěž

Umíte si představit Vánoce bez pohádek? My ani náhodou, takže poslední soutěžní otázka musí být rozhodně pohádková.
Vždyť také můžete vyhrát pohádkovou výhru - tablet ASUS. Stačí správně odpovědět a pak už jen mít z pekla štěstí.

RIGHT - Soutěž
right-title-pink
Vánoční dárek

Nechcete čekat, jak to dopadne s Vaším vánočním přáním? Vezměte osud do svých rukou a udělejte radost sami sobě, kuchařkám či strávníkům a pořiďte jim novou elektronickou stravenkářku Senso nebo nový chytrý výdejní terminál Nero.

RIGHT - další informace
footer1
Nechcete-li již dostávat náš magazín, můžete se odhlásit zde