Top - hlava
Top - coJeuNasNoveho

A je to tady! Léto uteklo jako voda,  za dveřmi je nový školní rok a nás všechny zase čeká  spousta práce.  Věřím, že nám ta energie, kterou nás vydařené léto nabilo, vydrží na několik dalších měsíců v práci.
Přeji Vám, aby se v novém školním roce vše dařilo podle Vašich představ, a společně se všemi pracovníky VIS se těším na úspěšnou spolupráci.
Eva Feketová

BlockBottom445x15
arrowBlue_35x35 Jídelna je součástí školy

V Březové u Sokolova je školní jídelna opravdu součástí základní školy a jako taková se aktivně zapojuje do jejího dění. V červnu letošního roku se kolektiv školní jídelny pod vedením paní Blanky Bulkové účastnil školního projektu v rámci Evropského dne sousedů. Během vyučování se žáci seznámili s kulturními tradicemi našich nejbližších sousedů a v jídelně jim pak nahlédli přímo do talířů.


Celý článek
delim445x26
arrow27x27 Kritické body v hromadném stravování

Co se opravdu musí a co ne

Na počátku historie  systému kritických bodů v  provozech hromadného stravování stála vyhláška č. 137/2004 Sb., která nastavila stravovacím provozům   poměrně přísná pravidla. Jisté zmírnění přineslo nařízení EU 852/2004.
V praxi je toto nařízení vykládáno mnoha způsoby a  Vy se nás často ptáte, co je opravdu Vaší povinností a co naopak sledovat nemusíte. O vysvětlení a shrnutí situace jsem požádala odbornou poradkyni  na oblast bezpečnosti potravin s dlouholetou praxí v oboru Ing. Lucii Janotovou.

Celý článek

arrow27x27 Řídit školní jídelnu není jednoduché

Ing. Vladimír Bureš

Školní jídelna je poměrně složitý výrobní provoz. Při podrobnějším zkoumání najdeme v takové běžné školní jídelně s doplňkovou činností stejné skupiny prací jako v každé jiné výrobní firmě. Je tam plánování, nákup, výroba, expedice, obchod, marketing, pokladna, údržba, správa majetku a na jídelnách v právní subjektivitě také účetnictví, mzdy, BOZP, daně a právo. A na běžné jídelně je na řízení a veškerou administrativu jeden, maximálně dva zaměstnanci. Je vůbec možné takový provoz uřídit v běžné pracovní době? Možné to je, ale jednoduché určitě ne.

Celý článek

arrow27x27 HACCP v programu Organizace

V programu si jednoduše z obecné předlohy sestavíte povinnou příručku pro systém kritických bodů. Volbou z přednastavených možností si snadno přizpůsobíte obecný vzor přímo na míru Vašemu provozu. Veškeré úpravy i následné změny  připravených šablon jsou vždy otázkou pár minut.

Celý článek

arrow27x27 Aktuálně z Manažerského minima

Právě teď probíhá v našich školicích prostorách týdenní kurz  Manažerské minimum vedoucí a ředitele školní jídelny.  Váš zájem o tuto formu vzdělávání rok od roku stoupá a letošní kurz je zaplněn do posledního místečka. Sjeli se k nám  lidé z celé republiky. Postupně  proberou témata řízení času, jednání s lidmi, dosahování cílů, organizace školní jídelny, jednání šéfa. Dojde i na ekonomická témata - jak rozumět účetním výkazům, jak si rychle zkontrolovat stav jídelny, jak rozvíjet doplňkovou činnost... Účastníci kurzu  si tak oživí stávající znalosti a dovednosti a navíc se dozví i desítky nových praktických rad.
V příštím magazínu Vám Manažerské minimum přiblížíme přímo z pohledu účastníků.right-title-pink
Září klepe na dveře

Aby se pro Vás začátek školního roku nestal noční můrou, raději si předem dobře ověřte, že Vám vše funguje, jak má. Zkontrolujte si, že ...

RIGHT - Celý článek
right-title-pink
Soutěžní otázka

Ještě naposledy zůstaneme u české kinematografie s letní tématikou. Soutěžní hláška tentokrát pochází z filmu Léto s kovbojem a zazněla z úst Jaromíra Hanzlíka.
" ... já znám široko daleko všechny krávy, ale ...doplňte."
A nezapomeňte na jméno a adresu, abychom Vám mohli zaslat výhru.

RIGHT - Soutěž
right-title-pink
Tipy a triky k programům VIS

Banner Small - tipy a trikyChcete z Vašich stávajících programů získat maximum výhod? Objednejte si miniseriál Tipy a triky k programům  VIS. Každý týden pak zdarma obdržíte e-mailem jeden praktický tip .

Přihlásit k odběru (120x30)
right-title-pink
Letní soutěž

Věřme, že léto ještě nekončí, protože máme dalších pět výherkyň, které se mohou těšit z plážové osušky, dobré knížky a opalovací kosmetiky. Tentokrát jsme losovali z 344 správných odpovědí, ceny již putují k výhercům  a Vy můžete zkusit štěstí s další soutěžní otázkou.
Výherci: Božena Sýkorová, Martina Gangurová, Jana Lambertová, Miroslava Kubalová a Renata Mladá. Gratulujeme!!

RIGHT - Soutěž
right-title-pink
Mýty o školním stravování

Banner small - mýty o školním stravováníChcete vědět, jaké  mýty se šíří o školním stravování a jaká je správná praxe? Objednejte si zdarma miniseriál Mýty o školním stravování, každý týden pak dostanete e-mailem jeden z mýtů a jeho vysvětlení podložené platnou legislativou.

Přihlásit k odběru (120x30)
block-top

A na co se můžete těšit v září? Zaměříme se "moderní" technologie, zejména na to, jak Vám pomáhají v provozech hromadného stravování. Podíváme se na školní stravování ve Velké Británii a odstartujeme velkou vánoční soutěž o tablet a spousty dalších cen.
PS: V září  začínají Vaše oblíbené konference portálu Jídelny.cz, na kterých VISka samozřejmě nebude chybět. Já i moji kolegové se těšíme na osobní setkání s Vámi...

block-bottom
footer1
Nechcete-li již dostávat náš magazín, můžete se odhlásit zde