Top - hlava
Top - coJeuNasNoveho

Blíží se vánoční svátky a my jsme měli původně v plánu pojmout prosincový magazín tak trochu nepracovně a svátečně.

Právě v tomto období ale nastávají legislativní změny, které se hromadného stravování zásadně dotýkají, proto jsme dali přednost praktickým a užitečným informacím, které by Vám měly pomoci.

Trochu té vánoční atmosféry ale přece jen máme - vylosovali jsme Velkou vánoční soutěž a posíláme Vám dárečky.

Přejeme krásné Vánoce a v roce 2015 se těšíme na další pracovní i nepracovní setkání.

Za celý tým VIS Eva Feketová

BlockBottom445x15
arrowBlue_35x35 Vánoční soutěž - je rozhodnuto!

IMAG1203V pondělí 8.12. nastal den D. Všechny správné odpovědi na Velkou vánoční soutěž jsme vložili do slosovacího osudí. A pak jsme s mísou plnou Vašich jmen obcházeli všechny kolegy, kteří zrovna nebyli pracovně mimo firmu.
Losovali servisní technici na Horké lince, dispečeři,  ...


Chci vědět víc
delim445x26
arrow27x27 DPH - co nás čeká a nemine

Od 1. ledna 2015 budeme v České republice muset pracovat s třetí sazbou DPH. Tato sazba se jmenuje druhá snížená a je stanovena na 10%. Do ní spadnou  tištěné knihy, kojenecká výživa, mlýnské výrobky z obilovin, z brambor a ze sušených luštěnin, slad, škroby, pšeničný lepek a upravené mlýnské výrobky a směsi k přípravě potravin pro osoby s nesnášenlivostí lepku.

V tomto ohledu se změna DPH může dotknout i školní jídelny, respektive její skladové evidence a účetnictví. Jednodušší to budou mít provozy, které sice nejsou plátci DPH ale zadávají do skladu ceny bez daně, a plátci DPH, kteří nepřenášejí faktury do Účtárny a nepoužívají modul Účtování skladu.  Na našich webových stránkách najdete jednoduchý postup pro provedení potřebných změn.

Větší úpravy čekají plátce DPH s Účtováním skladu či přenosem faktur do účtárny. Zpozornět musí také plátci DPH, kteří používají v programu Stravné modul Prodej  zboží a v bufetu a prodávají některé z výše uvedených produktů. Připravili jsme pro Vás podporu, abyste si potřebné úpravy dokázali v programu provést sami. Na našich webových stránkách najdete podrobný postup pro nastavení v programu MSklad. Do programu Účtárna přibude  nový formulář pro přiznání DPH.

A na závěr jedna důležitá zpráva: Hranice obratu pro vstup do režimu plátce DPH zůstává prozatím nejasná, zda pro rok 2015 zůstane na jednom milionu či zda se sníží na 750 tisíc by měli naši zákonodárci rozhodnout snad 29.12.2014. Musíme se tedy ještě nechat překvapit.right-title-pink
Co pro Vás
můžeme udělat

Už teď se můžete těšit na lednový magazín, kde prozradíme, co pro Vás na příští rok VIS připravuje.

Pokud ale už teď víte o něčem, co byste si od nás přáli nebo co by Vám usnadnilo práci, napište nám to.  Právě Vaše názory, připomínky a přání nás inspirují.

Třeba právě Váš nápad v příštím roce zrealizujeme a Vy tak pomůžete nejen sobě, ale i mnoha dalším kolegyním.

RIGHT - Anketa
right-title-pink
Program Organizace pomůže i s alergeny

Musíte na poslední chvíli změnit jídelníček a ve vydávaném pokrmu jsou jiné alergeny, než jste uvedli na jídelním lístku? Snadná pomoc. K výdeji  vyvěsíte informaci o změně alergenů. Můžete ji vytisknout ze Skladu nebo jsme pro Vás připravili vzorový dokument  do programu Organizace.

Podívejte, jaké další novinky v Organizaci můžete využít.

RIGHT - další informace
right-title-pink
Nulovat či nenulovat?

Co se zůstatkem finančního limitu na konci kalendářního roku? Nulovat? Nenulovat? A proč?

Podívejte se na vysvětlení mýtu o nulování finanční bilance.

A když nebudete nulovat, co se zůstakem provést účetně? Poradíme Vám.

RIGHT - další informace
block-top

PS: Až si budete dávat novornoční předsevzetí, nezapomeňte na sebe a svoje vzdělávání.

Máme pro Vás tip - vyzkoušejte v roce 2015 Manažerské minimum pro vedoucí a ředitele školních jídelen. Termíny jsou již vypsány.

block-bottom
footer1
Nechcete-li již dostávat náš magazín, můžete se odhlásit zde