Top - hlava
Top - coJeuNasNoveho

Právě v těchto dnech slavíme 25 let existence firmy Veřejná informační služba.

Na počátku byla firma s jedním zaměstnancem. Nyní jde o skupinu čtyř majetkově propojených firem se stovkou spolupracovníků. Firmou postupně prošlo více než 400 zaměstnanců. S našimi SW produkty pracuje kolem 5000 zákazníků v ČR i SR.

A tohoto úspěchu bychom nikdy nedosáhli bez Vás, našich zákazníků, nejčastěji vedoucích a ředitelů školních jídelen. Vy jste tu cestu prošli s námi. Byli jste u našich úspěchů i nezdarů. Pomáhali jste nám testovat první programy. Tolerovali jste nám jejich počáteční nedostatky. Přicházeli jste s drobnými náměty i s náročnými požadavky. Někdy jste se na nás mračili a jindy nás zase chválili. A tím vším jste přispěli nejen k rozvoji firmy VIS, ale především k rozvoji školního stravování.

Děkuji Vám všem za pětadvacetiletou spolupráci.
Vladimír Bureš, jednatel a zakladatel společnosti

BlockBottom445x15
arrowBlue_35x35 Kalendář VIS

Všimli jste si, že v průběhu roku na našem webu přibyl kalendář?

Není to ale jen tak obyčejný kalendář. Měli byste v něm najít všechny události, které jsou pro školní stravování důležité. Upozorňujeme v něm také na postupy, které se vážou k určitému období. Kalendář Vás upozorní a v případě zájmu dokonce přesměruje do naší webové poradny na konkrétní postupy pro řešení dané situace.

Kalendář neustále doplňujeme a aktualizujeme, vyzkoušejte si jej třeba již nyní na konci kalendářního roku nebo třeba v lednu, kdy budete řešit potvrzení o školném, vracet přeplatky či přeceňovat ...


delim445x26
arrow27x27 Jak zvládnout konec roku

O tom, jak zvládnout konec roku jsme Vám toho napsali už spousty. Protože ale konec kalendářního roku nastává vždy jednou za rok, je jasné, že si všechno nemůžete pamatovat. Přinášíme tedy souhrn informací, které byste mohli potřebovat:

Konec kalendářního roku je pro mnoho vedoucích opravdovým strašákem. Přitom k tomu není žádný důvod, tvrdí naši technici. Vedoucí školní jídelny nemusí na konci kalendářního roku provádět žádné mimořádné operace

Finanční bilance

Potřebujete přecenit?

Čeká Vás účetní uzávěrka roku?

Jak provést kompletní účetní uzávěrkové operace Vám jistě nemusíme radit. Často ale řešíte problém, jak pokračovat v účtování nového období v době, kdy ještě nemáte uzavřeno období staré.
V takovém případě Vám můžeme nabídnout dvě cesty:

  1. data za staré a nové období je možné dodatečně oddělit, proto je možné hned od počátku roku standardně účtovat
  2. do nového období lze i před uzávěrkou předchozího zapisovat faktury a pokladnu, provádět běžné operace, jen účtování odložit až po provedení kompletní uzávěrky za předchozí rok

K oběma způsobům  Vám v případě potřeby rádi poskytneme asistenci.

Na závěr nabízíme souhrn všech postupů pro konec kalendářního roku.

Chci vědět vícarrow27x27 Něco pro ředitele

Ano, věnujeme se převážně školnímu stravování, ale školní jídelna je velmi často součástí školy. A protože přemýšlíme v souvislostech, máme co nabídnout i ředitelům škol. Právě ředitel totiž v konečném důsledku za školní jídelnu zodpovídá. Přitom ale nemá ani kapacitu ani informace na to, aby jídelnu mohl efektivně kontrolovat. Řízení jídelny náleží samozřejmě vedoucí ŠJ, ředitel potřebuje mít pouze jistotu, že vše běží, jak má. A my na to máme jednoduchý nástroj. S ním je ředitel v obraze a v klidu a vše může nechat právě na vedoucí jídelny. Chcete vědět víc? Zeptejte se svého obchodního konzultanta.

A pak tu máme přístupové a docházkové systémy. Pokud v jídelně již máte stravovací systém s čipy VIS, vlastně už máte i polovinu přístupového či docházkového systému. Chcete jen řídit vstup žáků do budovy, tělocvičny, PC učebny nebo chcete sledovat také docházku zaměstnanců? Umíme obojí. Řekněte si, co potřebujete.right-title-pink
Kdo vyhrál tablet

Celoroční soutěž o tablet a dalších 49 cen má své výherce.

V rámci oslav pětadvacátých narozenin všechny vylosoval osobně přímo zakladatel a jednatel VISky Ing. Vladimír Bureš.

Do finále se dostalo přesně 558 Vašich správných odpovědí. Všemi jsme ozdobili visácký vánoční stromeček  a z nich pak Vladimír Bureš losoval.

20161208_141808

Chcete vědět, jestli jste právě vy nevyhráli jednu z cen? Podívejte se na výherní listinu.

Výhercům gratulujeme a všem, co si rádi hrají už teď můžeme prozradit, že i příští rok se máte na co těšit.

right-title-pink
Co nás čeká

Někteří z vás, našich dlouholetých partnerů a partnerek, se v roce 2017 těšíte hlavně do důchodu :-).

První větší vlnu změn na pozici vedoucí školní jídelny jsme zaznamenali již letos.Nasbírali jsme spoustu zkušeností a vznikl také přehledný materiál, který vás předáním jídelny provede. Stačí se na nás obrátit  a my Vám rádi pomůžeme - poskytneme materiály, zaškolíme Vaši nástupkyni, a to nejen pro práci v programech. Jsme připraveni poskytnut i základní přehled informací o školní jídelně a platné legislativě - co je to spotřební koš, finanční bilance, jak kalkulovat cenu obědů atd.

A vám ostatním máme také co nabídnout. Připravujeme další dva elektronické miniseriály a těšit se můžete také na zbrusu novou soutěž. Stejně jako letos budeme pracovat na zlepšování vašich pracovních nástrojů a procesů ve vašich jídelnách.

Přineseme úplně nový pohled na servisní zajištění, kdy Vy si sami podle svých potřeb a velikosti jídelny vyberete služby a garance přímo na míru.

A budeme zlevňovat služby! Jsme přesvědčeni, že prevence je důležitá. Právě proto jsme ochotni nabídnout vám, kteří se na prevenci zaměříte, nižší ceny služeb. A jak to bude fungovat? To se dozvíte od našich konzultantů v průběhu roku 2017.

block-top

Náš tip:

Až si budete dávat novoroční předsevzetí, nezapomeňte na sebe a svoje vzdělávání.
Vyzkoušejte v roce 2017 Manažerské minimum pro vedoucí a ředitele školních jídelen.
Termíny jsou již vypsány.

block-bottom
footer1
Nechcete-li již dostávat náš magazín, můžete se odhlásit zde