Top - hlava
Top - coJeuNasNoveho

Sotva jsme zvládli alergeny a diety, už se na nás valí další legislativní změny. Některé z vás čeká elektronická evidence tržeb, jiné změna DPH a všechny pak povinnost uvádět množství pokrmů na jídelním lístku.
Už nás nepřekvapuje, že přesnější informace ani prováděcí vyhlášku zatím nemáme. Ale nebojte, stejně jako vždycky předtím, to společně zvládneme.

VIStým

BlockBottom445x15
arrowBlue_35x35 Pomůžeme Vám!

Chcete koupit konvektomat, přebudovat výdejnu nebo prosadit jinou změnu a pořád se to nedaří?

Před dvěma lety jsme se na jedné z krajských konferencí hromadného stravování zapovídaly s paní Janou, vedoucí školní jídelny při základní škole. Paní Jana pro svou jídelnu žila, měla zájem ji zlepšovat, ale stále narážela na nějaké překážky...


Chci vědět víc
delim445x26
arrow27x27 Pružnější, přesnější a přívětivější

Podzimní verze programů Stravné a Sklad už se šíří mezi vás.

Najdete v nich novou podporu pro sestavení říjnových výkazů., podklad pro úhradu stravného nově vytisknete ve kterémkoli okamžiku pro strávníka s kterýmkoli typem platby a potvrzení o úhradě školného jsme upravili dle připomínek úřadů.

Ve Skladu se můžete těšit na nové obrázkové jídelníčky včetně vánočních motivů, výdejky jsme doplnili o další informace, které Vám poskytují přehled a kontrolu.

Novinek je samozřejmě mnohem více. Podívejte se, co se právě Vám nejvíce líbí.

Chci vědět víc

arrow27x27 Co přinesla novela zákona o potravinách?

Novinkou pro stravovací provozy je povinnost uvádět informaci o množství pokrmu, a to s účinností od 1. 1. 2017. Novela hovoří o čistém množství pokrmu, tedy o tom, co dostane strávník na talíř. Jak jej přesně informovat, to nám má říci prováděcí právní předpis, který ale zatím není a do ledna s největší pravděpodobností nebude.

Od září 2017 pak přibude povinnost informovat strávníka o datu použitelnosti a o podmínkách uchování, případně o návodu k použití u pokrmů stanovených prováděcím právním předpisem.

Vypadá to děsivě, ale nezoufejte. My Vás v tom nenecháme! ASPOS se za Vás ptá a lobuje za rozumné řešení pro školní jídelny. VIS připravuje jednoduché řešení, které Vám pomůže od 1. 1. 2017 novou legislativní povinnost splnit.right-title-pink
EET v kostce

Opakovaně se nás ptáte na EET.

Pokud jste příspěvková organizace, EET se vás vůbec netýká.

Týká se pouze zákazníků, kteří nejsou příspěvkovou organizací a mají nějaké hotovostní platby.
Pokud do této skupiny patříte, kontaktujte nás, společně najdeme řešení.

RIGHT-.-kontaktovat-vis
right-title-pink
Kronika VIS

Teď je nám 25 let, ale pojďme se společně vrátit do doby, kdy nám byli tři.

Víte , kdo byli krajánci?

A  jak to mohlo dopadnout, když  jsme si o sobě začali  moc myslet...

right-title-pink
Soutěž o tablet
vrcholí

V minulém kole soutěže jste správně odpovídali, že máme 11 elektronických miniserálů k problematice školního stravování.

Cenu tentokrát získává paní Zuzana Kielová z Pardubic.

Pokud chcete postoupit do mikulášského slosování o tablet a dalších 49 cen, máte před sebou už jen dvě soutěžní otázky...

Pojďme na tu říjnovou.

RIGHT - Soutěž
footer1
Nechcete-li již dostávat náš magazín, můžete se odhlásit zde